První zápasy nadstavby vítězně

pondělí 25.3.2013 | IFa

Začala nám nadstavba DL - play-out. S družstvem Havířova jsme v sobotu svedli vyrovnaný boj, který jsme se štěstím dotáhli do vítězného konce. V neděli jsme již dokázali zápas lépe kontrolovat. Shrnuto - udělali jsme důležité kroky k setrvání v soutěži.

BK Havířov – SK UP Olomouc 68:70 (13:19, 36:39, 50:53)

BODY: Matyášová Lucie 22, Svobodová Lucie 12, Hochvaldová Jana 10, Hronová Anna 6, Štursová Kristýna 6, Vildová Linda 6, Ritterová Diana 4, Uchytilová Natálie 4, Ošťádalová Nikola 0, Poštolková Petra 0, Škarabellová Monika 0

Trojky 0-4

TH 19/10:16/10

CHYBY 17:17

Po prvním společném zápase s Havířovem na jeho půdě, jsme odcházeli z tělocvičny poraženi na hlavu se skoro 40ti bodovou výslužkou. Do sobotního zápasu jsme nastupovaly skoro v nejsilnější sestavě. Pro zranění chyběla Zuzka a Válec, studijní povinnosti znemožnili start Káji a Kike a nutná účast na školním plese zhatila přítomnost Vyře. Do zápasu jsme vstoupili úspěšně a dvojka Natky otevřela skóre. Do 9 min jsme se dokázaly dostat na + 11b. Po prostřídání jsme o slibný 10bodový rozdíl rychle přišli a jen šťastná trojková střela Jany s klaksonem nám zachovala mírné vedení do druhého poločasu. V třetí části hry se družstva přetahovala o vedení a i díky nepřesným trestným hodům soupeře jsme stále udržovali minimální vedení. Na začátku poslední části hry jsme dokázali znovu odskočit na rozdíl více než 10 bodů, v páté minutě po nájezdu Lucky jsme již vedli 67:54. Soupeř přitvrdil v obraně a kontaktní basket nám moc nešel. Nedokázali jsme si správně pokrýt míč a důrazem sjednat respekt. Poslední 3 minuty prohráváme 14:3, přesto však ubráníme dvojbodové vítězství.

SK UP Olomouc – BK Havířov 82:53 (17:18, 43:28, 64:41)

BODY: Matyášová Lucie 20, Vildová Linda 17, Štursová Kristýna 16, Svobodová Lucie 14, Ritterová Diana 6, Hronová Anna 5, Dvorská Kristýna 2, Poštolková Petra 2, Ošťádalová Nikola 0, Škarabellová Monika 0, Uchytilová Natálie 0

Trojky 2-0

TH 27/20:21/13

CHYBY 21:23

V nedělním zápase jsme se nevyvarovali množství nevynucených chyb, školácky zahozených dvojtaktů a místy dávání si přednosti jedná před druhou. Po první části hry, kterou jsme o bod prohráli, dokázaly holky zabrat a bez větších problémů zvítězit.

Příští zápasy 13. a 14. 4. 2013 jsou naše poslední zápasy v této sezóně na domácí palubovce. Proto prosím přijďte povzbudit v co nejhojnějším počtu. K jistotě setrvání v soutěží nám stačí jediné vítězství.