Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

Pastviny úterý

úterý 7.8.2018 | OČ

Dnes byl na programu celodenní výlet. Ufff...

 
 

Snad nejteplejší den v roce a my si vyrazíme na výlet. To teda nevím, kdo takovou věc vymyslel...

Kupodivu ráno byla poměrně zima, děti si odmítaly sunadt mikiny. Jejich chyba. Kdo neposlechl, táhl se s mikinou celých 15km a byli i tací, co trpěli v teplácích. Já se už s nikým dohadovat nemíním. Když řeknu 3x, že se mají obléct kraťasy, protože má být 30st, tak to považuji za dostatečné varování.

Po snídani jsme vyrazili směr Těchonín. Tam jsme se "nalodili" na vlak a svezli se dvě zastávky do Lichkova, kde jsme si dali zmrzku a namířili směr bunkry v Mladkově. Kupodivu bunkry a historie vůbec zajímaly spíš holky, takže jsem asi 4x zopakoval přednášku o účelu hraničnního opevnění, pořídil pár fotek a šli jsme do Mladkova. Tady jsme strávili 1,5h nakupováním v místní samošce. Vzhledem k tomu, že bylo 33st vedro, jsem už docela rostl, něktěří borci se rozhodli pořídit výbavu do domácnosti a chtěli nakupovat prací prášky, kružítka, stelivo poro kočky a další nesmysly. Jenomže to nás čekal ještě cca 7km pochod do tábora, přes vražedný kopec ve Studeném. Vedro bylo pekelné, ale zvládli jsme to všichni. Tím všichni myslím nás, starší účastníky tábora. O dětičky strach mít nemusíte, ty si po návratu daly jště fotbálek, florbal a jiné pohybové aktivity. Ty menší měly aspoň tolik rozumu, že se nechaly postříkat z natažené hadice...

Večer bylo vytoužené kino.

Na oběd byl kuřecí řízek, několik zmrzlin a nanuků, ovoce. Na večeři výborná sekaná. Dnes jsem neobjevil jediného hříšníka, který by se pokusil sekanou nejíst. Buď to bylo tím, že moje ostražitost byla na bodě nula, nebo tím, že sekaná byla fakt výborná.

Končím. Bolí mě nožičky, třesou se mi ruce a hlavně se mi už dnes nechce vůbec nic... :-) 

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS