Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

Historie

SK UP OLOMOUC - oddíl ženského basketbalu

Za počátek univerzitního basketbalu na Palackého Univerzitě v Olomouci je považován rok 1950, přestože basketbal se v Olomouci hrál už dříve. První družstvo žen sestavené z posluchaček tělesné výchovy na lékařské fakultě bylo zpočátku zařazeno do krajského přeboru, ale po prvním roce činnosti postoupilo do II. ligy. Ženské družstvo v následujících letech několikrát z druhé ligy sestoupilo do krajského přeboru, ale vždy se po roce do II. ligy vrátilo. Začátky basketbalu se pojí zejména se jmény univerzitních pedagogů doc.M. Kociána, dr. M. Adamuse a A. Figaly.

V sedmdesátých letech družstvo vedené trenérem dr.D. Tomajkem postoupilo do I. ligy, kde setrvalo dvě sezóny. V té době probíhala úspěšná spolupráce s armádním klubem VTJ Dukla, ženy hrály svá utkání v hale Dukly na Šibeníku a na úspěších družstva se podílel otec současného hlavního trenéra pplk. D. Válek.

Od osmdesátých let má oddíl díky Univerzitě k dispozici moderní sportovní halu v Olomouci na Lazcích, o kterou se dělí s ostatními univerzitními sportovními oddíly . Zejména pro tréninky a zápasy mládeže využívá i tělocvičnu na Hynaisově ulici a další školní tělocvičny v Olomouci.

Oddíl rekreačního sportu 

Tento oddíl vznikl po faktickém rozpadu oddílu ženského basketbalu v roce 2010. Byl založen za účelem podpory sportování dětí a mládeže, zatímco oddíl basketbalu se nadále soustředí pouze na vrcholový ženský basketbal. 

Oddíl "rekresportu" provozuje pravidelná cvičení dětí na ZŠ Zeyerova, kde zároveň vede družstvo minižáků basketbalu, se kterým se účastní oblastního přeboru střední Moravy. Mimo to každoročně pořádá řadu turnajů, sportovních akcí pro děti a letní sportovní tábor pro žáky prvního stupně ZŠ.

Pro dospělé organizujeme kondiční cvičení a pro zájemce i základní lekce basketbalu... 

 

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS