Odkazy
 
Olomoucky kraj
 

Krutý návrat juniorek na zem

23.2.2012 |

Zápas v Trutnově měl být tréninkem na páteční boj o vítězství v lize a zároveň srovnáním našich kvalit s kvalitami extraligových hráček. Měl nám ukázat, zda má smysl pokoušet se vybojovat extraligu, nebo zůstat kde jsme a raději se snažit udržet na špici ligy. Výsledek je značně rozpačitý, herně na to máme, hlavou bohužel zatím ne...

 
 
21.kolo, 3.3.2012
Kara Trutnov - SK UP Olomouc  90:59  (21:14, 19:24, 22:12, 29:9)
Rozhodčí: Kuřitka, Lukeš . Fauly: 25:25 . Trestné hody: 31/18:22:12 . Diváci:50 .
Kara Trutnov:
SK UP Olomouc: Burzová 20, Lachnitová 12, Husičková 6, Matyášová 7, Svobodová 2, Tomášková 7, Vildová 2, Hrabovská 2, Plačková 1

Komentář k zápasu

Když jsme s vedením Trutnova domlouvali předehrávku zápasu, předpokládali jsme, že pokud se bude hrát ve všední den, nasadí domácí trenéři všechny možné pendly z extraligy. I proto jsme ochotně přivítali středeční termín. Navíc jsme vyhověli domácím a vzali z Olomouce i naši bývalou hráčku Domču, aby mohla nastoupit proti nám. Naše předpoklady se vyplnily a za Trutnov nastoupily ostřílené borkyně z extraligy juniorek, doplněné extraligovými kadetkami.

Sestava v čele s Havlovou, Taláckovou, Brázdovou, Murgašovou, Veselou, Potočkovou a dalšími slibovala kvalitní podívanou a měla prověřit sílu našich děvčat. Ovšem...

Ostudný výkon, který absolutně neodpovídal povaze zápasu. V první čtvrtině jsme doslova bombardovali desku a sbírali maximálně tak fauly. Výsledkem bylo průběžné vedení Trutnova o 15b. Pak jsme se trochu zvetili a ve druhé čtvrtině stáhli vedení domácích na rozdíl jednoho koše, zato v počtu faulů (zbytečných, hloupých a naivních) jsme suveréně vedli! Nicméně ukázali jsme, že když chceme a předvádíme svoji hru, jde to.

V druhé půli jsme velice rychle přišli o Lanču, která se hned v úvodu vyfaulovala, záhy nato i o Gábu a doufali, že ostatní se budou chtít vytáhnout a ukázat, že naše družstvo nestojí jen na těchto dvou hráčkách. Bohužel stojí. Zbytek družstva, místo aby zabral, tak se složil. Ven šla nakonec i Monča (3 vyfaulované jsme snad ještě neměli).

Soupeřky byly ve všech činnostech rychlejší, obratnější a to i přes fyzické disproporce (nechápu, jak může 190cm hráčka předběhnout naši 165cm), navíc chtěly vyhrát a nepolevily ani při obrovském náskoku!

My jsme hráli "sólistický" basket, každá chtěla dát koš, vyráběli jsme nesmyslné pozice a zahazovali nezahoditelné. Bohužel, basketbal není individuální sport, ale kolektivní hra, ne všechny hráčky mohou atakovat střelecké rekordy, ale každá musí být schopná a hlavně ochotná ubránit, poctivě se vracet, vytvořit pozici pro spoluhráčku. To se dnes alespoň omezeně dařilo snad jen nováčkovi Natálce, ostatním jen ve chvilkových záchvěvech.

Naše prohra přišla, zdá se, v pravou chvíli. Máme přesně 2 dny na vzpamatování se a srovnání myšlenek. Už v pátek hrajeme rozhodující zápas ligy v Kolíně a bylo by dobré se rychle vrátit na zem a začít makat.

Srovnání s extraligovou kvalitou pro nás dopadlo dost tristně. Sice se můžeme utěšovat, že Trutnov v téměř stejném složení deklasoval podobným způsobem před pár dny v extralize i Ostravu a naše olomoucké kolegyně z dopravního učiliště, ale ti, narozdíl od nás, již v extralize jsou a mohou si podobné výsledky dovolit. Navíc podobné srovnávání dost pokulhává, dnešním výkonem bychom neporazili ani žačky Horní Lhoty, naopak věříme, že při standartním výkonu máme na to porážet min. dolní polovinu extraligové tabulky (viz loňská kvalifikace se Spartou).

Partneri

Města Olomouc

Olomoucky kraj

S MORAVA leasing

SHARP

NUTREND D.S., a.s.

VHS OLOMOUC a.s.

Radio Haná s.r.o.

Altermed

RockMax

 
Anketa

Pastviny 2018 se blíží, už se těšíte?

 
79%
 

 
5%
 

 
3%
 

 
5%
 

 
8%
 
 

Počet hlasujících: 38

 
 
 
Copyright © 2007 SK UP Olomouc, eSports.cz, s.r.o. | informace o autorských právech | RSS