Sparta zlomila čtvrtfinálovou sérii ve svůj prospěch

27.3.2010 |

V bojovném a prakticky celý zápas naprosto vyrovnaném utkání jsme podlehli Spartě rozdílem 4 bodů. V neděli tak budeme hrát o všechno ...

3.kolo, 27.3.2010
Sparta Praha - SK UP Olomouc  65:61  (17:12, 9:21, 20:8, 19:20)
Rozhodčí: Neuman, Šitner . Fauly: 24:22 . Trestné hody: 28/18:31/20 . Diváci: 40 .
Sparta Praha:
SK UP Olomouc: Kohlová (2/0), Hůlková 10(4/3, 1x3), Horáková 10(11/6), Huňková 14 (5/3, 1x3), Procházková 2, Chodilová 5(2/1), Svobodová 15(7/7), Stupňánková 2, Zapletalová 3(1x3)

Komentář k zápasu

Třetí čtvrtfinálový zápas pro nás nezačal příli šťastně. V Sokolovně pod Vyšehradem, která je snad v ještě horším stavu než Sokolovna v Přerově, jsme měli problémy od začátku. Nejdříve s tím, ji vůbec najít, poté s tím, kam se v labyrintu schodišť a černých chodeb vydat a následně s houževnatým a ke všemu odhodlaným soupeřem, kterému asi 8 fanoušků připravilo atmosféru, o které se nám v Olomoucké hale může jen zdát.

Úvod zápasu přinesl spoustu "nevynucených" chyb na obou stranách, které plynuly z nervozity a důležitosti zápasu. Bohužel pro nás, dříve se uklidnila Sparta a brzo se dostala do vedení. Když se holky konečně vzpamatovaly a podařilo se nám její náskok zlikvidovat, nastoupil fenomén, který se značnou měrou podílel na vývoji celé série - naše fauly a jejich nemilosrdné trestání ze strany soupeřek. Od 8. minuty 1.čtvrtiny, až do 8 minuty třetí čtvrtiny soupeřky skórovaly prakticky jen z TH!!! (12b ze hry, 17 z TH).

Druhá čtvrtina se odvíjela zcela v naší režii a fanouškům Sparty trnul úsměv na tváři. Konečně (!!!) jsme hráli kolektivní basket, výborně se dařilo zejména Verči.

O co byla 2/4 vynikající, o to byl tragičtější průběh 3/4. Soupeřky okamžitě stáhly náš náskok, pomocí 9TH se dostaly do vedení a když nám naopak TH nevycházely, utrhly se na 5 bodů.

Naše tragédie pokračovala mezi 4. a 6. minutou závěrečné čtvrtiny. Nedali jsme ani bod a Sparta šňůrou 8 bodů a následné trojky rozhodla zápas. Závěrečný tlak už přinesl jen snížení na přijatený rozdíl a ukázal, jak se na Spartu musí.

Opět se ukázalo, že receptem je kolektivní hra a 100% nasazení a bojovnost. Naopak naše smrt je obranný doskok (dnes ne nulový ale naprosto mínusový), zbytečné držení míče a naprostý nedostatek kondice.